Tazı Kanyonu Nerede? Tazı Kanyonuna Nasıl Gidilir?

Tazı Kanyonu Nerede? Tazı Kanyonuna Nasıl Gidilir?

Tazı Kanyonu nerede? Nasıl Gidilir? Tazı Kanyonu harika bir kamp alanı. Diğer ücretsiz kamp alanı yazımız olan Antalya Doyran Göleti yazımızıda inceleyebilirsiniz. Tazı Kanyonu, muhteşem manzarası ile Antalya’ya düşen herkesin ziyaret etmek isteyeceği gezi rotalarından biridir. Görkemli uçurumun yani Bilgelik Vadisi‘nin kenarında işte tüm güzel manzaralarıyla Tazı Kanyonu …

Tazı Kanyonu Nerede?

Tazı Kanyonu, Antalya Serik, Manavgat İlçesi ve Isparta sütçüler ilçesi Köprülü Kanyon Milli Parkı içerisinde yer almaktadır. Isparta Sütçüler ilçeleri arasında. Milli parkın kuzey kesiminde, Gaziler Köyü Mezarlığı yakınında yer almaktadır. Tazı Kanyo’nun yeni keşfedildiğini sosyal medyada iddia edilmektedir. Burası sosyal medyada iyi biliniyor ve en sık fotoğraflanan yer.

Tazı Kanyonu hakkında bilgi

Tazı Kanyonu’nun yan duvarlarının 200-400 metre yüksekliğinde olduğu söyleniyor. Burası düğün fotoğrafçıları için önemli bir yer haline geldi. Tazı Kanyonu doğa yürüme grupları, gezginler ve kampçılardan büyük ilgi gördü. Tazı Kanyonu yerel halk tarafından uzun zamandır bilinmektedir. Sosyal medya onu ünlü yaptı. Kanyon, tarihi Eurymedon (Köprüçay) vadisinin “Bilgelik Vadisi” nin ardından “Köprülü Boğazı” ve “Selge Antik Kenti” nden sonra önemli bir gezi noktası haline geldi.

Tazı Kanyonu’nun da içinde bulunduğu Tazı Kanyonu Milli Parkı’nda yaşayan başlıca memeli türleri; yaban keçisi, araba, geyik, dağ keçisi, ayı, tilki, kurt, tavşan, vizon ve rozettir. Aslan riff, kaya fıstığı, ağaçkakan, kara kulaklı ağaçkakan, hapşıran ağaçkakan, serçe, abbier, altın kartal, taş balığı, anomali, kırmızı kirazkuşu, yılan kartalı, taş güvercin, kaya kırlangıç ​​ve kaya topuzu milli parklarda yaşıyor İçindeki önemli kuş türleri.

Tazı Kanyonu ve çevresinde saf servi, sedir, Toros Göknarı, karaçam ağaçları bulunur. Ne yazık ki Tazı Kanyonu da diğer yerler gibi çevre kirliliğiyle karşı karşıya. Çok fazla çöp oluşmaya başladı. İnsanlara oraya çöp atmamalarını, çöpleri geri almalarını söylemekte ısrar etmeliyiz.

Google haritalarda konum için tıkla.

Tirşik Çorbası içinde yemek yazımızı inceleyebilirsiniz.

Rize de Gezilecek Yerler içinde gezi yazımızı inceleyebilirsiniz.

Antalya Doyran Göleti içinde gezi yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yöresel Kömbe Tarifi içinde yemek yazımızı inceleyebilirsiniz.

Tazı Kanyonu nerede? nasıl gidilir? Ulaşım Haritası

Öğrendiğiniz Bilgileri Başkalarıyla Paylaşmak İsterseniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: