Manavgat Şelalesi Hakkında Bilgi – Manavgat Şelalesi Nerede? Manavgat Şelalesi Özellikleri (2020)

Manavgat Şelalesi Hakkında Bilgi – Manavgat Şelalesi Nerede? Manavgat Şelalesi Özellikleri (2020)

Manavgat Şelalesi Hakkında Bilgi

Manavgat Şelalesi Hakkında Bilgi, Manavgat Şelalesi Antalya İli, Manavgat İlçesi, Manavgat Nehri üzerinde bulunan ülkemizin en ünlü şelalelerinden biridir. Manavgat Şelalesi her yıl yaklaşık 1 milyon kişi tarafından ziyaret edilmekte ve Manavgat İlçe Merkezine yaklaşık 4 kilometre mesafede bulunmaktadır. Şelale Antalya’ya 76 km, Side’ye 8 km ve Alanya’ya 62 km uzaklıktadır. Yarattığı manzara Manavgat şelalesinin akıp dökülmesini görenleri büyülüyor.

Manavgat Şelalesi Nerede?

Manavgat Şelalesi, manavgat merkezin kuzey kesiminde yer alır ve Manavgat Çayı’nın her iki yakasından da ziyaret edilebilir. Ancak asıl gezilecek yer Manavgat Şehir Hükümeti tarafından yeni güzelleştirilen ücretli giriş otoparkıdır. Çınar ağaçlarıyla kaplı parkta şelalenin tadını çıkarabileceğiniz seyir terasları, restoranlar, büfeler, hediyelik eşya dükkanları ve tuvaletler bulunmaktadır. Bu park alanına ulaşmak için Manavgat Çayı’nın soluna çıkmanız gerekmektedir. Şelaleye derenin sağındaki yoldan giderseniz bu bölümde teras tesisi yoktur.

Manavgat Şelalesi Ulaşımı

Manavgat merkezden özel araç, taksi ve minibüs ile Manavgat Şelalesi’ne ulaşabilirsiniz. Manavgat Çayı’nın bu bölgelerinde piknikler sırasında yapılmıştır.

Şelale, Manavgat, Hindi

Manavgat Şelalesi Özellikleri

  • Manavgat Şelalesi; bu, birçok nehrin birleşerek yaklaşık 4 metrelik bir uçurumdan dökülmesiyle olur.
  • Manavgat Şelalesi, şehirden uzak durmak isteyenlerin uğrak yeri olarak kabul ediliyor ve genellikle amatör fotoğrafçılar tarafından ziyaret ediliyor.
  • Akarsuyun sesi dinlendirici olduğu için tercih edilir.
  • Manavgat Şelalesi’ne dökülen nehir suyu yaklaşık 5 metre yükseklikten dökülür. Bu yüksekliğin düşük olduğunu düşünenler oraya gittiklerinde fikirlerini değiştireceklerdir. Suyun akış hızından kaynaklanan ses ve görünümün kendine özgü ve çok büyük olduğu söylenebilir.
  • Giriş ücreti 6 liradır.
  • Manavgat Şelalesi’ni ziyaret etmek için herhangi bir zaman sınırı yoktur.
  • Yemek açısından şelalenin çevresinde çok sayıda restoran, kafe ve dinlenme alanları bulunmaktadır. Bu mekanlarda kahvaltı veya akşam yemeği gibi imkanlar bulunmaktadır.

Tirşik Çorbası içinde yemek yazımızı inceleyebilirsiniz.

Rize de Gezilecek Yerler içinde gezi yazımızı inceleyebilirsiniz.

Antalya Doyran Göleti içinde gezi yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yöresel Kömbe Tarifi içinde yemek yazımızı inceleyebilirsiniz.

Manavgat Şelalesi Hakkında Bilgi – Manavgat Şelalesi Nerede? Manavgat Şelalesi Özellikleri (2020)

Öğrendiğiniz Bilgileri Başkalarıyla Paylaşmak İsterseniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: